Łowisko Piaseczno to jedyne w Polsce, naturalne jezioro z tak licznym stadem dużych ryb łososiowatych.

W jeziorze występują trzy gatunki pstrągów: potokowe, źródlane oraz najliczniej występujące i najbardziej waleczne pstrągi tęczowe. Dzięki wieloletnim przemyślanym zarybieniom, niektóre z nich żyją w jeziorze przez kilka lat osiągając wagę nawet kilku kilogramów. Rekordowy okaz pstrąga tęczowego, złowiony na sztuczną muchę, miał długość 98 centymetrów oraz masę blisko 10 kilogramów! Są także trocie i palie, szczupaki, okonie oraz sieje.
Miejsce to jest wspaniałym poligonem doświadczalnym dla wszystkich miłośników połowu ryb przy użyciu przynęt sztucznych.
Do Muszkarzy: połów pstrąga czy troci w jeziorze przy użyciu muchówki uważany jest za jedną z najtrudniejszych odmian tej pięknej metody. Będziecie mogli spróbować wszystkich technik jeziorowego połowu tych ryb, od klasycznego jeziorowego streamerowania, poprzez łowienie na mokre muchy i nimfy z opadu, na imitacje wyrajających się ochotek i jętek, a w niektórych okresach roku przy użyciu suchej muchy.
Spinningiści: przy użyciu finezyjnych zestawów spinningowych można zmierzyć się z dużymi rybami, łowiąc je w bardzo widowiskowy sposób w powierzchniowych warstwach wody. W lecie będziecie musieli poprowadzić wasze przynęty w toni, w termoklinie, która znajdować się będzie na głębokości kilku lub nawet kilkunastu metrów.