Zasady wędkowania

  1. W obrębie Łowiska Piaseczno dozwolone jest wędkowanie metodą muchową i spiningową przy użyciu wyłącznie przynęt sztucznych.

  2. W obrębie łowiska używamy haków i kotwic bezzadziorowych. Przynęta może być uzbrojona w nie więcej niż jedną kotwiczkę.

  3. Do lądowania ryb prosimy używać podbieraka. Ryby, które chcemy wypuścić wypinamy przy burcie, nie podnosząc ich nad lustro wody. Zachowujemy przy tym największą ostrożność, żeby podczas wyjmowania haczyka nie uszkodzić rybie pyszczka.

  4. W całodniową opłatę licencyjną nie są wliczone ryby, które wędkarz chciałby zabrać. Ryby można zabrać po uiszczeniu średniej ceny detalicznej za kilogram ryby poszczególnych gatunków.

  5. Ryba, którą wędkarz zamierza zabrać ze sobą powinna być uśmiercona niezwłocznie po złowieniu.

  6. Ryby wykazujące oznaki nadmiernego zmęczenia lub uszkodzone w czasie holu, których nie zamierzamy zatrzymać powinny zostać uśpione, należycie przechowane i jak najszybciej dostarczone opiekunowi łowiska.

  7. Prosimy wędkarzy o pozostawienie jeziora w stanie w jakim je zastali. Nie wolno wyrzucać śmieci, niedopałków papierosów, resztek jedzenia itp. w obrębie łowiska.

  8. Na terenie całej posesji nie wolno zrywać roślin i zbierać grzybów. Osoby zainteresowane zbieraniem grzybów zapraszamy na drugą, południową stronę jeziora.